Cakeroom

Jest takie ciasto, które towarzyszy niemal każdej większej uroczystości. Jest podawane jako deser, czy to ślub, czy urodziny, czy inne spotkanie. Mowa oczywiście o torcie. Choć istnieją różne wersje i formy tego ciasta, tort zwykle kojarzy się nam z warstwami i tłustymi kremami na bazie masła. Wariacji na temat tortu jest tak naprawdę wiele i każdy może wybrać coś co lubi, lub co mu się podoba.

Cakeroom – miejsce dla fanów tortów

Jeśli lubimy piec torty, ale brakuje nam pomysłów, to zawsze warto się zainspirować. W sieci znajdziemy bardzo dużo zdjęć i koncepcji na wyjątkowe torty. Wśród nich są torty bogato zdobione, klasyczne, bezowe, albo wegańskie. Dla każdego coś pysznego.

Torty dla dzieci

Wiele mam bardzo chce zrobić swoim pociechom oryginalny tort na urodziny. Najczęściej celem jest wykonanie ciasta z motywem z ulubionej kreskówki malca. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ nie każda mama posiada talent do zdobienia tortów. W sklepach z akcesoriami do pieczenia i kuchni możemy znaleźć różne pomoce dzięki którym bez problemu wykonamy na przykład tort Gucio. Istnieje też wiele poradników, które pokazują jak zdobić torty. Dzięki tym książkom z łatwością wykonamy tort Spongebob krok po kroku bez żadnej wpadki. Strony z inspiracjami też będą dobrą pomocą. Znajdziemy na nich pomysły, zdjęcia, które mogą być dla nas inspiracjami do naszych poczynań cukierniczych.

Oryginalne torty

Są pomysły na torty, które są bardzo oryginalne i wyglądają oszałamiająco. Należą do nich ekstrawaganckie torty, których przygotowanie wymaga koncepcji i starannego wykonania. Mowa o tortach z czarną polewą, różnokolorowych, czy wypełnionych cukierkami. Również w takim wypadku warto zaczerpnąć wiedzy z dziedziny cukiernictwa i dowiedzieć się tajemnego sposobu jak zrobić czarny lukier. Wiele zdobień ciast wygląda na pozór skomplikowanie, ale tak na prawdę są bardzo proste. W tym tkwi ich sekret. Czarna polewa na torcie to tylko masa cukrowa czarna – nic wymyślnego. A jaki robi efekt… Goście będą oczarowani jeśli zrobimy tort z prezentem. Po rozkrojeniu mogą z niego wysypywać się drobne cukierki, lub żelki, co da wyjątkowy efekt.

[h5]Ozdobniki[/h5]

Do zdobienia tortu można posłużyć się wieloma produktami spożywczymi. Bardzo efektownie wyglądają torty z umieszczonym na środku rozpołowionym czekoladowym jajkiem kinder, albo z owocami. Czasem na tortach znajdziemy galaretkę, co jest prostym rozwiązaniem, ale jeśli wybierzemy galaretkę o ciekawym kolorze, tort będzie wyglądał interesująco. Rurki waflowe, kandyzowane owoce, albo ciastka to tylko niektóre z pomysłów ozdób na tort. Możemy oczywiście kupić specjalne ozdoby z masy cukrowej. Mogą to być kwiaty, motyle i inne figurki. Boki tortu można ładnie wyrównać kremem, którym zostały przełożone warstwy ciasta, albo biszkoptami podłużnymi, albo wafelkami w czekoladzie. Aby nie odpadały można zawiązać wokół tortu fantazyjną kokardę. Będzie to wyglądało bardzo elegancko. Te i mnóstwo innych pomysłów na ozdabianie tortów można znaleźć w Internecie lub w cukierniach, a także cake roomach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *